activitati extrascolare/ activitati extracurriculare

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

activitati extrascolare/ activitati extracurriculare

Mesajde Iulia46 » 01 Feb 2010, 21:27

Mi-as dori din tot sufletul sa primesc niste informatii referitoare la aceasta tema. Care e deosebirea dintre activitati extrascolare/activitati extracurriculare. Poate mi-ati putea da niste titluri de carti, niste link-uri de pe internet, pe care sa le citesc pe acest subiect.N-am gasit pe net foarte multe , ceva relevant.
Multumesc!
Iulia46
 
Mesaje: 33
Membru din: 09 Oct 2004, 12:22

Re: activitati extrascolare/ activitati extracurriculare

Mesajde sportiv » 01 Feb 2010, 23:03

Diferenta este putin fortata dupa parerea mea!Activitatile extracurriculare sunt cele planificate si desfasurate in afara curriculumu-lui scolar si pe care le planificam anual,semestrial,lunar sau saptamanal,iar activitatile extrascolare se refera la cele pe care le desfasuram in afara programului si activitatii din scoala:excursii,vizite,activitai artistice,sportive,etc...
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: activitati extrascolare/ activitati extracurriculare

Mesajde sorinborodi » 02 Feb 2010, 18:17

Activitate extrascolara:
Un zambet,o floare,o raza de soare-pentru mama mea.
Fişiere ataşate
CONCURS NA¦IONAL DE CREA¦IE LITERAR¦ SI PLASTIC¦.doc
(1.24 MiB) Descărcat de 687 ori
https://sorinborodi.ro
Avatar utilizator
sorinborodi
 
Mesaje: 306
Membru din: 30 Oct 2006, 22:06
Localitate: Dej jud.Cluj

Re: activitati extrascolare/ activitati extracurriculare

Mesajde Gabriela_123456 » 29 Aug 2016, 09:58

Buna,

Daca doresti sa ii oferi copilului tau ocazia de a participa la activitati extrascolare, iti propun sa il duci la Lumea-Copilariei (http://lumea-copilariei.ro/). Eu imi duc copilul la atelierul de pictat pentru ca cea mica este foarte pasionata de pictura. Depine foarte mult si de ceea ce isi doreste copilul, ce activitati preferate are, care sunt pasiune lui. Poti alege sa il duci la dansuri, la pictura, la cursuri de autoaparare, sau cursuri de gatit. Te sfatuiesc sa accesezi acest site pentru ca ai de unde alege. Eu o voi duce pe fetita mea in tabara de gatit pentru ca va invata de la Masterchef Jesica cum sa gateasca, dar si cum sa se alimenteze corect.
Gabriela_123456
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Aug 2016, 09:49


Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator